1396/2/20 چهارشنبه علی صالح آبادی ،فعال سیاسی، گفت: نقش دانشجویان در انتخابات می تواند اساسی و تاثیر گذار باشد. علی صالح آبادی ،فعال سیاسی، گفت:از انجا که دانشجویان از ضریب هوشی بالاتری برخوردارهستندو منافع و پست و مقامی هم ندارند که ازآن بترسد به راحتی و درهمه جا می توانند حرف خود را بزنند و به روشنگری بپردازند
 
  به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان بوشهر علی صالح آبادی  در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور استان بوشهر گفت: علت پیشرفت و عقب ماندگی جوامع در نوع حکمرانی آنهاست.
وی افزود: تا مدل ذهنی و فکر ی دچار تغییر نشودزندگی افراد نیز تغییر نخواهد کرد و تا جامعه مدل ذهنی اش تغییر نکند دچار تغییر نمی شود. درجامعه های متحول و رو به جلو انسان های خردمند افراد توسعه گرا و خردوز را به عنوان وکیل خود انتخاب خواهند کرد.خداوند درقرآن می فرماید ان الله لا یغیر ما بقوم هم حتی یغیر ما به انفسهم پس ما باید مدل ذهنی خودمان را تغییر بدهیم.
 صالح آبادی با تاکید براینه فضای جدید حاکم بر دنیا را باید شناخت گفت:برخی درگذشته زندگی می کنند اما دنیا تغییر کرده و جوان امروز باید با مسائل روز قانع کرد و مردم نیز سخن کسی را می پذیرند که با توجه به واقعیت ها سخن بگوید.
وی افزود: یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی صندوق رای است که دوره طاغوت این موضوع به صورت حقیقی تحقق نمی یافت. امید به آینده باید همواره دردل جوانان زنده باشد ودر حال حاضر برای نگه داشتن این امید  رای دادن بهترین گزینه و رای ندادن بدترین گزینه است. وقتی جامعه ای بیدارشدبهترین تصمیم را برای خود می گیرد و می تواند کشور را ازبحران نجات دهد.
 
این فعال سیاسی در خصوص نقش دانشگاهیان در افزایش بینش سیاسی جامعه گفت: انقلاب اسلامی توانست دانشجویان وجوانان را به صحنه آورد و دانشجویانی که در دهه پنجاه وارد دانشگا ه شدند انگیزه داشتند و مقابل رژیم ایستادگی کردند و امام با رهبری قاطع خود آنان را حمایت کرد.
 وی ادامه داد: در پس از پیروزی انقلاب نیز جوانان درعرصه های مختلف حضور داشتند و توانستند نقش بسزایی در بسیاری از امور داشته باشند.
 علی صالح آبادی تاکید کرداز انجا که دانشجویان از ضریب هوشی بالاتری برخوردارهستندو منافع و پست و مقامی هم ندارند به راحتی و درهمه جا می توانند حرف خود را بزنند و به روشنگری بپردازند
وی در خوص نقش دانشگاهیان به ترغیب مردم جهت شرکت گسترده در انتخابات گفت: دانشجو باید به فکر آینده و آینده نگر باشند بنابراین باید برای خوب زندگی کردن در تعیین سرنوشت خودمان حساس بشیم.
مدیر مسئول روزنامه ستاره صبح تاکید کرد: اگر درجامعه ی مشارکت وجود داشته باشد ومشارکت عمومی نهادینه و مستمر باشد آن جامعه به عدالت دست می یابد .عدالت درپرتو مشارکت محقق خواهد شد. ولی اگر مشارکت نباشد این جامعه دچار بی عدالتی خواهد شد بنابراین بهترین راه این است که با رای خودمان آینده بهتری را برای خود رقم بزنیم بنابراین این فرصت تاریخی است.
 
علی صالح آبادی از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب بوده و سمت هایی همچون دبیرستاد بسیج اقتصادی کل کشور در دوران دفاع مقدس، قاءم مقام وزیر مسکن  را نیز عهده دار بوده است.
 
امتیاز دهی
 
 

 
خانه | بازگشت |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما